Sulislav (muži) - TJ Přeštice (starší dorost) - 18.3.2012

Starší dorost Přeštic konečně pod novým trenérem vyhrál

Sulislav - TJ Přeštice 1 - 3 (0 - 1)

Čapek, Kryč, Bešta

Poslední zápas odehrál tým staršího dorostu v SENCO Cupu s mužema ze Sulislavy. Hráči Sulislavy to brali celkem vážně, protože pořád nadávali na rozhodčího. Ale pojďme se článkem soustředit na průběh zápasu. Od prvních minut jsme znovu zkoušeli hrát rozestavení 4-2-3-1, ale celkem jsme nechápali, jak, co, a kde máme hrát. Proto první minuty byli celkem nic moc. Vlastně jsme Sulislav zezačátku i přehrávali, ale poté se hra celkem vyrovnala. Ani na šance nebyl první poločas moc bohatý. Šanci měl z rohového kopu Zdeněk Kryč, ale hlavou přestřelil. Poté si na lajně vzal míč Krajdl, utíkal k vápnu, tam nahrál volnému Čapkovi, který se vůbec nerozmýšlel, a střelou za velkým vápnem nedal gólmanovi absolutní šanci, krásně vymetl horní růžek branky, 1-0. Tak skončil i první poločas. Druhý poločas se změnil jak ve složení hráčů, tak i s novou formací. Hráli jsme to, na co jsme byli vždy zvyklí, to znamená 4-4-2. Bešta se posunul na hrot útoku, a hned byla znát jeho chuť do hry. Jen v první minutě 2. půlky jsme měli 2 obrovské šance. Právě Bešta nahrál Zdeňku Peckovi, který běžel na brankáře a levačkou jen těsně minul. A byl tu znovu Bešta, tentokrát v roli střílejícího, ale napálil jen břevno. Ale naštěstí pro náš klid přišel druhý gól, z rohového kopu se přesně hlavou trefil vypomáhající hráč Zdeněk Kryč. Celý druhý poločas jsme Sulislav přehrávali, jak po fyzické, tak po kombinační stránce. Další šance ze standartní situace měl Gruszka, který hlavou minul bránu. Ale byl to právě on, který prakticky zařídil 3. gól. Na lajně si obehrál hráče, kterého následně i přesprintoval, nahrál do pokutového území po zemi Beštovi, který ještě střelu okořenil gólem do šibenice. Potom úroveň hry na rozpálené umělé trávě na Doubravce postupem času klesala, přeci jenom, bylo 19°C, a z toho vyústil i gól Sulislavy. Z rohového kopu, který rozehráli nakrátko, poté nacentrovali do vápna, Štolle chtěl nakopnout balón dopředu, trefil ale jen našeho obránce Tykvarta a hned z toho byl vlastní gól. Poslední šanci zápasu měl Krajdl, který posledních 10 minut hrál útočníka. Přihrávkou ho vyslal Marek Kastner, udělal kličku do leva gólmanovi, přes jehož ruce ale zakopl, a tak už ani nemohl dát do odkryté brány gól. Výsledek 3 - 1 snad trenéra i potěšil a za druhý poločas si Přeštice tento výsledek zasloužili.

Sestava: Schejbal - Hohlberger, Tykvart, Vizingr, Gruszka - Krajdl, Kryč - Čapek, Kastner, Bešta - Pecka - Štolle, Jeslínek L., Jeslínek M.