TJ Přeštice - Klatovy - starší dorost (21.4.2012)

Hororový závěr nakonec přinesl Přešticím další 3 body

TJ Přeštice - Klatovy 4-3 (2-1)

Bešta 2, Štolle, Lecjaks

Po dobře rozjeté jarní části sezóny čekalo tým staršího dorostu mužstvo z Klatov, které by po výhře přeskočilo. Úvod patřil jednoznačně domácím, Klatovy nevěděli, co s námi dělat. Na první gól Přeštic se tak nemuselo dlouho čekat. Po perfektním ťuknutím s Čapkem převazl míč Bešta, ještě si udělal jednoho klatovského obránce a jeho levačkou nedal gólanovi šanci. Po tomhle gólu jsme měli i další šance, ale gól jako by nemohl přijít. A tak na druhé straně Klatovy využili svoji první střelu na branku. Z odraženého přímého kopu se jeden z klatovských hráčů dostal k balónu a přízemní pomalejší střelou, kterou gólman nejspíš bohužel neviděl, srovnal stav zápasu na 1-1. Po tomhle gólu byli na hřišti vidět spíše hráči Klatov. Ale to, co se povedlo na jedné straně Klatovům, se ještě do poločasu povedlo Přešticím. Když se týmu méně dařilo, tak přišel volný přímý kop z levé strany hřiště, centr od Bešty směřoval přímo na hlavu Štolleho, který parádně vymetl šibenici. Do poločasu tak bylo skóre o jediný gól a na hře bylo znát, že se spolu střetli sousedi v tabulce. Druhý poločas začal stejně, jako ten první. Aktivita Přeštic přinesla třetí gól, to, když se hlavou prsadil již gólový Bešta. Klatovy ale nevypadali vůbec odevzdaně, naopak. Z dalšího volného přímého kopu si nacentrovali až do vápna, kde volný hráč hlavou snížil na 3-2. Do konce zápasu zbývalo asi 15 minut, ale ani náhodou se zápas nedohrával, spíš naopak. Klatovům se podařilo přesně to, co celé Přeštice nechtěli. Ve velkém zmatku v pokutovém území se snažil Ruth střelu chytit, ale střela před ním skočila a odrazil ji na tyč, ale od tyčky se míč odrazil k volnému klatovkému hráči, který již neměl problém skórovat. To nebylo do devadesáti minut vše. Přeštice nechtěli Klatovům dát z takhle dobře rozehraného zápasu ani bod, a proto se do konce zápasu nevzdali. Za stavu 3-3 jsme se stále snažili útočit a bylo to přeci jen k něčemu dobré. Konečné skóre 4-3 stanovil střelou za vápnem Lecjaks, který v hororovém zápasu rozhodl o výhře Přeštic. Přeštice tak mají vynikající formu a z 5ti zápasů 4 vyhráli. Další nás čeká již za týden na Doubravce, která má stejnou bilanci na jaře, jako máme my.