Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Přeštice - SŠ Plzeň (mladší dorost - 4.4.2012)

Přeštice zváldi výkonostně lépe zápas, při penaltách už tomu bylo nikoliv

TJ Přeštice - SŠ Plzeň 0-0 (3-4 pen.)

První pohárový zápas v jarní části sezóny sehrálo mužstvo TJ Přeštice mladšího dorostu s 1. týmem tabulky krajského přeboru se Střední Školou Plzeň. Tito soupeři jsou v téhle sezóně až extrémě vyrovnané, sehráli spolu již 3 zápasy, které všechny skončili o gól a dokonce z těhle duelů 2 zápasy dospěli až k penaltám 1-1 /3-2 p./, 1-1 /3-4 p./, 2-1. Lepší vzájemnou bilanci tak před tímhletím duelem měli Přeštice. Ve středu v pohárovém zápase tomu nebylo jinak, znovu se sehrál vyrovnaný zápas. Přeštice po 2 porážkách v řadě změnili sestavu, ale pojďme už k zápasu. První minuty byli lepším na hřišti hosté, po prvních deseti minutách si i vypracovali skvělou příležitost. Po kombinaci od lajny se dostal míč k útočníkovi, který za vápnem vystřelil jedovatou střelu do břevna. Nehrál se nic moc fotbal, dění na hřišti spíše připomínalo nakopávanou. Přeštice ale měli nebezpečné standartní situace, po kterých se skoro pokaždé dostal míč ke Kastnerovi. A nechybělo málo, a do kabin mohli jít Přeštice s vedením. Po rohovém kopu byl ve vápně zmatek, gólman podběhl balón, Katsner se dobře zorientoval, po souboji s brankářem ho také překonal, ale jejich obránce z brankové čáry odkopl míč na roh. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou 0-0. Druhý poločas začali lépe domácí hráči, byli lepší jak ve střelách, tak ve hřišti. Lépe kombinovali a góly dát také mohli. Třeba Martin Jeslínek, který se celkem z velké vzdálenosti napřáhl ke střele a orazítkoval břevno. Ale největší šanci 2. poločasu měl jasně Vizingr! Z rohového kopu se opět míč dostal ke Kastnerovi, který z otočky vypálil k tyči, brankář jeho střelu vyrazil před sebe k volnému Vizingrovi, který však úplně volnou bránu levačkou netrefil. Přeštice byli 2. poločas lepší, ale žádné velké šance v utkání ani jeden z týmů neměl, proto po konečném stavu 0-0 došlo na penalty. Jako první za Přeštice kopal Vizingr, který bez problémů dal, to samé se povedlo hostům. Druhý byl na řadě Jaroš, který kopal k pravé tyči, gólman si na jeho střelu sáhnul, ale nepodařilo se mu míč vyrazit. Druhá penalta hostů byla také proměněna. Třetí pokus měl na starost Gruszka, který penaltu nedal. Střední Škola tak po třetí sérii mohla jít do vedení, a stalo se tak, což byla obrovská škoda. Jan Ruth skvěle vyrazil míč do tyče, který se mu ale od nohy a pak od hlavy odrazil do brány. Vyrovnat mohl Kastner, který ''Panenkovskou kulišárnou'' zaskočil snad všechny na stadionu. Bohužel i hosté penaltu proměnili a tak stále vedli o gól. Rozhodující pátá série a k penaltě se staví náš gólman Ruth. Jak jsme od něj čekali, míč poslal k pravé tyči, ale vystihl mu jí i gólman hostů a Střední Škola mohla slavit vítězství 3-4 na penalty. Pro Přeštice to ze všech zápasů byla 3. porážka v řadě a bylo by na čase s tím něco udělat. Další pokus máme v úterý 10.4. na domácím hřišti s Vejprnicemi.

Sestava: Ruth - Němeček, Vizingr, Gruszka, Jeslínek L. - Jeslínek M., Skála, Kastner, Klasna - Přibáň, Krajdl - Šindelář, Zámiška, Jaroš