TJ Přeštice - TJ Keramika Chlumčany (17.3.2012) - mladší dorost

''Klauni'' rozhodli o výhře Přeštic

TJ Přeštice - TJ Keramika Chlumčany 4 - 2 (1 - 0)

Vizingr 2, Krajdl 2

Třetí přátelský zápas před začátkem sezony odehrál tým mladšího dorostu doma proti týmu z Chlumčan. Zápas začal celkem bídně, míče odskakovali od nohou, balóny se spíše nakopávaly a hra ani moc nepřipomínala fotbal. Až zhruba po dvacáté minutě se něco dělo. Bylo tam pár drobných šancí, ale padl i gól. Vizingr převzal balón, prošel 2 hráče, mohl nahrát ještě volnému Krajdlovi, ale pokusil se o střelu, která vymetla šibenici. Od té doby jsme hráli aktivněji, Chlumčany nakopávali z obrany balóny, ale nějaká větší příležitost už v 1. poločase k vidění nebyla. Do druhého poločasu jako by tým Přeštic naskočil vyměněn. Dařili se snad všechny přihrávky, dobře jsme kombinovali a napadali soupeře. Snad jen ze začátku a na konci poločasu jsme chybu udělali, které nás góly stáli. Ale postupně. Brzy ze začátku poločasu Chlumčany vyrovnali, když jejich záložník posunul míč na nabíhajícího útočníka do strany, který kolmou střelou vyrovnal. Ale byli to Přeštice, kdo dával hru tempo. Po lajně utekl Marek Kastner, táhnul směrem k vápnu, viděl nabíhajícího Krajdla, pro kterého už nebyl problém skórovat, sám před brankářem uklidil míč po zemi, 2-1. Přeštice síly hrnuli téměř jen do útoku, Vizingr opět prošel přes Chlumčanskou obranu, která ho tentokrát faulovala v šetnáctce a rozhodčí nemohl udělat jinak, než ukázat na penaltový puntík. Sám faulován si míč vzal, naznačeným pohybem na druhou stranu oblbnul gólmana a bez problémů skóroval. Druhý poločas byl opravdu výborný, uvolnil se několikrát i Marek Kastner, jednou vystřelil opravdu jen těsně nad břevno. Jednu z mála příležitostí druhého poločasu měli i Chlumčany, velký kus za vápnem kopali standartku, která skončila na břevně. Ale byli to opět Přeštice, kdo skóroval. Martin Jeslínek se pokoušel o střelu, kterou zblokoval jejich obránce, míč skončil u Krajdla, který pálil z první a střelou k tyči dal úpravu skóre na 4-1. Poslední tečku za zápasem si ale vzali Chlumčany. Náš obránce si vzadu pohrával s míčem, ztratil ho a pro chlumčanského útočníka nebyl problém skórovat. Konečné skóre tak zní 4-2, které bylo po výkonu hlavně v druhém poločase zasloužené.

Sestava: Ruth - Tůša, Gruszka, Vizingr, Němeček - Jeslínek L., Katsner, Skála, Klasna - Přibáň, Jeslínek M. - Šindelář, Krajdl