TJ Přeštice - TJ Slavia Vejprnice - mladší dorost (10.2.2012)

Penalty jsou pro mladší dorost prokletím

TJ Přeštice - TJ Slavia Vejprnice 1-1 (0-1) pen. 2-3

Vizingr

Poslední z pohárových zápasů sehrál tým mladšího dorostu Přeštic na domácí půdě s Vejprnicemi. Jak již bývá zvykem, úvodní minuty nepatřily zrovna k vyvedeným a Vejprnice začali s tlakem. Zápas se nepřehoupl ani do první desetiminutovky a Vejprnice už mohli vézt. Kolmou přihrávkou našel jejich záložník útočníka, který z poza vápna nastřelil břevno. Mrzet to vejprnické nemuselo, protože zanedlouho vedli. Vejprnice po gólu nepolevili v aktivitě a byli stále lepším týmem v poli. Až posledních 10 minut patřilo Přešticím. Z rohového kopu Kastner hlavičkou těsně míjel bránu. Poté za vápnem Vizingr vystřelil levou, a kdyby Krajdl stál na správném místě, mohl pomalejší střelu pohodlně dorazit do prázdné brány. Takhle poločas skončil vedením Vejprnic 0-1. Druhý poločas ale patřil Přešticím. Ihned na začátku druhého poločasu opět střílel Vizingr za vápnem, ale bránu těsně míjel. Ale jeho další střela už si našla místo v brance. Parádně napřáhl levačkou a vymetl dolní růžek branky, 1-1. Tenhle gól nás nakopl a Vejprnice do konce zápasu neměli vážnější situaci. Měli jsme nebezpečné hlavně standartní situace, po kterých se většinou dostal míč ke Kastnerovi, ale v tomhle zápase se mu bohužel skórovat nepovedlo. Proto Přeštice opět dovedli zápas k penaltovému rozstřelu. První kopalo domácí mužstvo a první hráč byl Vizingr, který svou penaltu proměnil. Vejprnice hned první penaltu neproměnili, to když Ruth vystihl směr střely. Ke druhé penaltě na domácí straně se postavil Kastner, který také penaltu proměnil. To samé se stalo i na sruhé straně, stav byl 2-1. K penaltovému puntíku si jako třetí nesl míč Klasna. Trefil břevno. Hostující tým proměnil penaltu a bylo srovnáno. Ke čtvrté penaltě se rozběhl Krajdl, který penaltu doslova zahodil a pro gólmana nebyl problém ji chytit. Ale ani Vejprnice svojí penaltu neproměnili, takže tu byl stále stav 2-2. K páté penaltě se za domácí postavil brankář Ruth, který, jak už bývá zvykem, nasměroval míč na pravou stranu brány, ale ani on znovu neproměnil. A když Vejprnice také neproměnili, tak se šlo do 6. série. K šesté penaltě se postavil Šindelář, který napodobil Klasnu. Vejprnice už další penaltu ale proměnili, a tak vyhráli na penalty. Jen se ukázalo, že Přešticím se v pokutových kopech nedaří a série porážek se tak protáhla na 4 zápasy.